اخبار صنعت قارچحوادث صنعت قارچ

جمع‌آوری «قارچ دنبلان» در سوریه، 10 کشته و 12 زخمی به جا گذاشت

بر اثر انفجار بقایای مهمات باقی مانده از تروریست‌های داعش در یک بیابان‌های استان حماه، 10 غیرنظامی کشته و 12 تن دیگر زخمی شدند.اهالی روستای «المستریحه» منطقه «سلمیه» در شرق استان حماه در حال جمع‌آوری قارچ دنبلان (ترافل) بودند که دو بمب باقی مانده از تروریست‌های داعش منفجر شد و 9 نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

در انفجار دیگری در شرق شهر «سلمیه» یک نفر از اهالی کشته و 9 نفر دیگر زخمی شدند. این افراد نیز در حال جمع‌آوری قارچ دنبلان بودند.

جمع‌آوری «قارچ دنبلان» در سوریه، 10 کشته و 12 زخمی به جا گذاشت

چندی پیش نیز 53 نفر از غیرنظامیان در شرق شهر «السخنه» در شرق استان حمص که در حال جمع‌آوری قارچ دنبلان بودند به دست تروریست‌های داعش کشته شدند. به گفته منابع سوری از آن‌جایی که این نوع قارچ قیمت بسیار بالایی دارد، تروریست‌ها با حمله به اهالی روستاها ماحصل تلاش آن‌ها را به غارت می‌برند تا با فروش قارچ‌ها منبع درآمدی خوبی برای خودشان به دست آورند.

بیابان‌های مرکزی و شرقی سوریه از بهترین مکان‌های دنیا برای رویش طبیعی قارچ دنبلان است، قارچی که در برخی کشورهای اروپایی کیلویی تا 17000 دلار نیز به فروش می‌رسد و در رستوران‌های گرانقیمت طبخ می‌شود. هر ساله چیدن این نوع قارچ‌ها در سوریه با تلفات زیادی همراه می‌شود

منبع: سانا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا