آشنایی با تولید قارچ خوراکیویکی قارچ

نکات مهم و ضروری در پرورش قارچ

پرورش قارچ خوراکی یکی از مشاغلی است که امروزه پیشرفت بسیاری کرده است و به دلیل داشتن سود بیشتر و سادگی کاشت مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان  قرار گرفته است . و همه روزه تعداد افرادی که در این صنعت شروع به فعالیت می کنند بیشتر می شود .

پرورش قارچ

تولید کنندگان و پرورش دهندگان قارچ خوراکی برای شروع کار علاوه بر داشتن شرایط لازم باید به مجموعه ای از نکات که راجع به پرورش قارچ است و برای شروع کار ضروری است ، توجه داشته باشند .

نکات ضروری

نکات مهم و ضروری در پرورش قارچ, هاگ
نکات مهم و ضروری در پرورش قارچ

نکات ضروری در پرورش قارچ خوراکی عبارت است از :
الف ) مهم ترین نکته در پرورش قارچ خوراکی  استفاده از بستر کاشت مناسب است . که باید از بقایای غلات شامل:  کاه و کلش گندم و برنج  ،برگ خرما ، با گاش نی شکر ، شاخه های آفتاب گردان ،بقایا ی حاصل از فرآیند دانه های روغنی .البته رایج ترین آن ها کاه و کلش گندم است . مواد زائد باشد قبل از بسته بندی  خشک شوند و کم ترین رطوبت را داشته باشد  و دور از نور مستقیم و رطوبت محیطی  نگه داری شود .

تمیز بودن محل کاشت قارچ

ب ) پاکیزگی  و بهداشتی بودن محل پرورش قارچ خوراکی :
محل کاشت محصول باید کاملا تمیز و ضد عفونی شده باشد . محیط پرورش قارچ باید به گونه ای باشد که از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری شود . و نوردهی کاملا مناسب  و معمولی باشد . برای ایجاد نور مورد نظر ، نور ساده ی اتاق کافی است که با نصب لامپ یا پنجره های بزرگ به راحتی قابل دسترس  است دمای اتاق باید حدود بیست تا بیست و چهار  درجه ی سانتی گراد باشد .

مورفولوژی قارچ ( بخش اول )
>

 قارچ خوراکی

برای تهویه ی اتاق کشت ، از دستگاه های تهویه ی مناسب باید استفاده کرد . عمل تهویه ی هوا  در اتاق کاشت  باید به طور معمول چهار الی پنج بار در روز آن هم  حدود پنج دقیقه  انجام می شود تا از رطوبت خیلی زیاد یا خارج از حد معمول یا تجمع  دی اکسید کربن  جلوگیری شود .

آبیاری

ج ) روش درست آب یاری سالن کاشت

یکی از بهترین روش های آب یاری قارچ دکمه ای ، آبیاری به روش قطره ای هوشمند است . در این سیستم آب یاری  عملکرد و کیفیت کار بالاتر خواهد بود  به طوری که ده درصد افزایش در عملکرد سیستم آبیاری  ایجاد خواهد شد  و کیفیت محصول ( قارچ ها ) نیز به طور قابل توجهی بالا می رود .

نکات مهم و ضروری در پرورش قارچ, هاگ
نکات مهم و ضروری در پرورش قارچ

چیدن قارچ

د )  از نکات مهم در صنعت پرورش قارچ ، روش درست چیدن محصول است  که اگر به درستی  و طبق اصول خاص خود  صورت نگیرد  ، باعث آسیب جدی به محصول می شود .
اول این که حداقل هشت تا ده ساعت قبل از قارچ چینی آب یاری انجام ندهید و دستگاه رطوبت ساز نیز خاموش باشد چون در صورت وجود رطوبت بالا سطح کلاهک تغییر رنگ می دهد و  فعالیت میکروب ها باعث ایجاد لکه باکتریایی می شود . بعد از چیدن قارچ آن را داخل کیسه ی پلاستیکی  نریزید . زیرا قارچ بعد از چیده شدن نیز  دارای رشد و تنفس است به همین دلیل در صورت قرار گرفتن  در نایلون  مرطوب می شوند  و در نتیجه ی این گرما و رطوبت ، قارچ تغییر رنگ می دهد و خراب می شود . پس حتما دردر سبد های میوه یا  سبد های مخصوص قارچ  بچینید .

انتقال به سردخانه

بعد از چیدن حتما به سرد خانه انتقال داده شود و حدود هشت ساعت با دمای  دو الی چهار ساعت  شوک وارد شود  تا رشد آن متوقف شود  و کیفیت افت نکند .
درصورت مشاهده ی قارچ آلوده یا مشکوک اصلا به آن ها دست نزنید  و در صورت دیدن یک قارچ بیمار یا خراب میان محصولات سالم سریع آن را از ریشه جدا کنید تا بیماری منتشر نشود .

برای چیدن قارچ های آلوده دستکش را حتما عوض کنید و با دست کش آلوده به ادامه ی کار  نپردازید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا