جهاد کشاورزی

مجوز‌های پرورش قارچ خوراکی در بابل صادر شد

برگزاری دوره آموزش مهارتی پرورش قارچ خوراکی در بابل

مجوز‌های پرورش قارچ خوراکی در بابل صادر شد. به گزارش هاگ از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز مازندران، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل با اعلام این خبر گفت: مجوز‌ها در زمینه پرورش قارچ خوراکی، تولید محصولات زراعی، گیاهان زینتی و نهال در گلخانه‌های کوچک خانگی و نیز صنایع تبدیلی از جمله فرآوری و بسته بندی سبزیجات و شوریجات صادر شد.

محسن علی گل زاده با بیان اینکه کسب و کار‌های خانگی به عنوان راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد محسوب می‌شوند افزود: متقاضیان این گونه مشاغل  برای ثبت درخواست صدور مشاغل خانگی می توانند، با مراجعه به سایت مشاغل خانگی (mkh.mcls.gov.ir) اقدام به ثبت نام و دریافت کد رهگیری کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابل تصریح کرد: متقاضیان مشاغل خانگی بایستی متناسب با نوع فعالیت مورد نظر خود، مثلا پرورش قارچ خوراکی، یکی از فرم‌های ثبت نام (مستقل، پشتیبان) را تکمیل کنند. همچنین فرم‌های تکمیلی توسط دستگاه اجرایی ذیربط بررسی و در صورت تائید طرح در دستگاه اجرایی، مجوز مربوطه صادر خواهد شد.

پرورش قارچ برای سربازان وظیفه
مجوز‌های پرورش قارچ خوراکی در بابل صادر شد

مدیر جهاد کشاورزی بابل گفت: به منظورترویج آموزش بخش کشاورزی در منطقه، در راستای تفاهم نامه همکاری مشترک بین ادارات، برای افزایش آگاهی و توانمندسازی سربازان وظیفه، یک دوره آموزش مهارتی پرورش قارچ خوراکی در پادگان المهدی شهرستان بابل برگزار شد.

محسن علی گل زاده با اشاره به ارزآوری کشت و پرورش این نوع قارچ‌‌ها خوراکی افزود: پرورش قارچ‌ خوراکی در مقایسه با دیگر محصولات کشاورزی و باغی نیاز به دانش فنی، تخصص و مهارت زیاد و پشتوانه علمی و دانش فنی برای سرمایه گذاری دارد.

مدیر جهاد کشاورزی بابل خاطرنشان کرد: برای پرورش هر قارچی نیاز به کمپوست(بستر رویش قارچ) مخصوص آن قارچ است که در این دوره آموزشی مراحل پرورش قارچ دکمه‌ای شامل دوره ریسه دوانی در کمپوست، خاک پوششی، مرحله هوادهی و باردهی تشریح شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا