جهاد کشاورزی

رونق تولید قارچ در محمودآباد

تولید قارچ در محمودآباد با اقبال تولیدکنندگان در بخش روستایی مواجه شده و رشد قابل توجهی داشته است.
محمد هادی‌ زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد، با اشاره به ظرفیت و توانمندی شهرستان محمودآباد در زمینه کشت و پرورش قارچ خوراکی، گفت: مردم این منطقه به ویژه زنان روستایی از کشت و پرورش قارچ دکمه‌ای استقبال خوبی کرده‌اند.

وی ادامه داد: تولید قارچ در محمودآباد سبب افزایش ضریب اشتغال مردم منطقه در بخش کشاورزی شده است. از این‌رو کشت قارچ، بصورت مشاغل خرد، کوچک و خانگی در بین زنان روستایی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پرورش قارچ علاوه بر اینکه سبب افزایش تولیدات بخش کشاورزی استان شده و بالا رفتن امنیت غذایی کشور شده است، سبب رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشت خانواده های روستایی نیز شده.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان محمودآباد درباره واحدهای تولیدکننده شهرستان گفت: در حال حاضر یک سالن کشت صنعتی و 15 کارگاه سنتی به تولید قارچ در محمودآباد میپردازند. مجموع تولید سالیانه این واحدها 76 تن قارچ دکمه‌ای میباشد که روانه بازار استان میشود. این میزان تولید، نسبت به سالیان گذشته رشد زیادی داشته است.

 

دلایل استقبال از تولید قارچ در محمودآباد

با توجه به اهمیت زمین به عنوان بستر کشت و تولید در کشاورزی، امکان پرورش قارچ در فضای محدود و به صورت قفسه‌ای از مزایای اصلی آن است. این مورد سبب کاهش قابل توجه سرمایه اولیه مورد نیاز برای ورود به این شغل است. عدم نیاز به زمین وسیع برای کشت قارچ خوراکی، سبب شده تا قشر بیشتری از مردم بتوانند به این فعالیت تولیدی در بخش کشاورزی روی بیاورند.

نیاز به آب کم نیز یکی دیگر از دلایل استقبال مردم از تولید قارچ در محمودآباد است. همچنین با توجه به امکان پرورش قارچ در تمام فصول، بازار پسندی مطلوب، هزینه نسبتاً پایین شروع کار و توجیه اقتصادی مناسب، کشت قارچ دکمه‌ای مورد توجه بسیاری از خانوارها قرار گرفته است. به گونه‌ای که برخی خانواده‌ها در محیط‌های کوچک خانگی نظیر زیرزمین، اقدام به پرورش و تولید قارچ میکنند.

 

مزایای تولید قارچ

هادی زاده بیان کرد: در قارچ‌های خوراکی ویتامین‌های B۱۲ و D موجود است. نقش این ریزمغذی‌ها در درمان کم خونی و پوکی استخوان و ترکیب مناسب اسیدآمینه‌های ضروری باعث افزایش ارزش غذایی این محصول شده است. همچنین قارچ به عنوان منبع پروتئین ارزانتر از گوشت، در دسترس مردم میباشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر با ترویج و فرهنگسازی در جهت تغذیه سالم، رفتار‌های تغذیه‌ای مردم تا حدود زیادی اصلاح شده است. امروزه دیگر قارچ به عنوان یک منبع پروتئین باکیفیت در سبد غذایی اکثر خانوار‌ها قرار گرفته است. امیدواریم تا با افزایش تولید قارچ در محمودآباد، علاوه بر بهبود اقتصاد در بخش کشاورزی، سرانه مصرف قارچ منطقه نیز افزایش یابد.

 

منبع: خبرگذاری صدا و سیما

 

تازه‌ترین اخبار صنعت قارچ کشور را در مجله خبری-آموزشی هاگ دنبال نمایید.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا