اخبار جهان در حوزه قارچاخبار صنعت قارچ

هتل یخی به شکل قارچ های عظیم الجثه

هتل یخی 33 واقع در «لاپلاند» کشور سوئد با طرح یک گنبد یخی، یک باغ ژاپنی و قارچ‌ های عظیم‌ الجثه امسال طراحی و اجرا شد و هم اکنون به طور موقت برای زمستان پیش رو پذیرای مشتریان است. برای ساختن این هتل یخی، با بیش از ۵۰۰ تن برف و ساخت بیش از ۲۰۰ کریستال یخ‌ زدۀ دست ساز ، شش هفته زمان لازم بوده که در پایان درهای «هتل یخی ۳۳» در هفته جاری به روی مردم گشوده شد.

۲۴ هنرمند با استفاده از هزاران قطعه یخ که از رودخانه «تورن» به دست آمده، برای ساخت این هتل همکاری کردند. اتاق‌ های هتل یخی اکنون برای اقامت شبانه آماده است و تا پنج ماه دیگر، یعنی تا فصل ذوب شدن یخ ها، به علاقه‌مندان سرویس می‌دهد.

برای ساخت هتل یخیِ امسال از بیش از ۳۰,۰۰۰  متر مکعب یخ و برف استفاده شده و ویژگی هتل امسال این است که شما می‌توانید در یک باغ ژاپنی یخی قدم بزنید و در اتاق خود در زیر کلاهک یک قارچ بسیار بزرگ استراحت کنید. در مجموعه  «قارچهای غول پیکر» مهمانان هتل، می‌توانند در  یک جنگل پر از قارچهای غول پیکر و در ابعاد ژوراسیک قدم بزنند

طرح قارچ به دلیل اهمیت فوق‌العاده آن در جهان امروز به عنوان یک غذای سرشار از پروتئین و ویتامین، و دارای فواید فراوان در سلامت و بهبود بیماری‌ها برای طراحی اتخاذ شده است تا علاوه بر فرم زیبایی شناسی، توجه عموم را به استفاده بیشتر از آن در زندگی جلب کند.

هنرمندانی از کشورهای مختلف دنیا از جمله آلمان، بریتانیا، اسپانیا، شیلی، سنگاپور، ژاپن و کانادا در طراحی ۱۲ سوئیت هنری این هتل نقش داشته‌اند؛ هتلی که تا کنون شبیه آن ساخته نشده است و فقط تا فرارسیدن بهار وجود خواهد داشت.

به گزارش «لونلی پلنت»، «هتل یخی ۳۳» که در ۱۶ دسامبر افتتاح شد در حقیقت سی ‌و سومین سلسله از سری هتلهای یخی است؛ و علاوه ‌بر ۱۲ اتاق هنری، ۲۴ اتاق ساده، یک سالن مجلل و یک سالن اصلی با ۴۰ ستون یخی نیز در این هتل وجود دارد. دمای داخلی هتل در منفی پنج درجه سانتیگراد (23 درجه فارنهایت) حفظ می‌شود تا سوئیت های یخی در بهترین شرایط خود حفظ شوند.

این هتل جدا از مجموعه «هتل یخی ۳۶۵»  است که در تمام طول سال با ۱۸ سوئیت به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و فرم همیشگی خود را دارد.  در مجموع بیش از ۷۰ هنرمند، ساختمان‌ساز و متخصص در خلق سی‌وسومین دوره از هتل یخی زمستانه باهمدیگر همکاری داشتند.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا