اخبار تولید قارچ سراسر کشور

کلیاتی درباره تولید و پرورش قارچ و اخذ مجوز تولید

تولید قارچ ازجمله کسب‌وکارهایی است که با امکانات و سرمایه‌گذاری کم امکان‌پذیر است

کلیاتی درباره تولید و پرورش قارچ و اخذ مجوز تولید، تولید قارچ ازجمله کسب‌وکارهایی است که با امکانات و سرمایه‌گذاری کم امکان‌پذیر است.
به گزارش خبرگزاری هاگ- سالانه بیش از ۴۴۰۰۰ تن قارچ خوراکی در استان آذربایجان تولید می‌شود. این رقم در استان زنجان، سالانه ۱۰۰۰ تن است. امور گلخانه‌ها، گیاهان دارویی و قارچ در وزارت کشاورزی، دفتر ویژه دارد. در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از ۱۶۰ هزار تن قارچ در کشور تولید شد. رتبه ۶ تولید قارچ خوراکی در جهان در اختیار ایران است. کلیاتی درباره تولید و پرورش قارچ و اخذ مجوز تولید.

اجرای این طرح، به‌عنوان یک فعالیت تولیدی، ضمن این‌که گامی به سود خوداتکایی کشور است، بستر اشتغال به‌کار نیروهای متخصص را در عرضه کشاورزی فراهم می‌کند. در سال‌های اخیر با افزایش تورم، قیمت محصولات غذایی افزایش‌یافته است و سرمایه‌گذاری در صنعت مواد غذایی، مثل صنعت دارویی و دامداری، سودآوری خوبی را در بلندمدت، برای سرمایه‌گذاران به ارمغان می‌آورد.

پرورش قارچ در ایران از پتانسیل بالایی برخوردار است. استفاده از این محصول پر ارزش و مغذی بر اهمیت کشت قارچ افزوده است. مقرون به صرفه بودن نسبت سایر مواد مغذی و کالری کم برای رژیم غذایی از مزایای قارچ خوراکی است.

اخبار تولید قارچ را در هاگ بخوانید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *