دانستنی‌ها درباره قارچ

گوشت گیاهی بر پایه میلیسیوم قارچ

خوراک جگر چرب غاز و ساندویچ بوقلمون شبیه‌سازی شده در منوی غذای کارکنان لینکدین

شرکت گوشت برتر (Better Meat Co. ) واقع در ساکرامنتو، که در زمینه تولید فراورده‌های با طعم گوشت بدون استفاده از حیوانات فعالیت می‌کند، در حال آزمودن ترکیب جدیدی از مایکوپروتئین‌ها مبتنی بر کشت میلیسیوم قارچ است.

میلیسیوم قارچ  پایه کشت گوشت گیاهی

مدیر عامل شرکت، پل شاپیرو می‌گوید: «ما در حال بازآفرینی یک تجربه لذ‌ت‌بخش انسانی و قانونی هستیم.» به مدت یک هفته، کارمندان لینکدین جزو اولین کسانی خواهند بود که محصولات مبتنی بر میسلیوم این شرکت را امتحان می‌کنند، یکی از این طعم‌ها، تجربه مزه جگر چرب غاز است که  استفاده از آن به دلیل رعایت نکات اخلاقی و حفظ حقوق حیوانات در بسیاری از شهرها از جمله در کالیفرنیا ممنوع اعلام شده است.

شرکت گوشت برتر ، طیف وسیعی از محصولات کشت گوشتی را با استفاده از Rhiza – یک ماده پروتئینی مشتق شده از ساختارهای ریشه زیرزمینی قارچ‌ها، معروف به میسلیوم، تولید می‌کند. برای این کار، تکنیک‌های تخمیری متنوعی را به منظور ایجاد طیف گسترده‌ای از محصولات گوشتی مبتنی بر قارچ، از استیک کامل و سینه مرغ گرفته تا همبرگر و کیک خرچنگ به کار می‌گیرد.

در  لینکدین، کارکنان شرکت ساندویچ‌های کشت شده جگر چرب غاز (فوی‌گراس) را می‌توانند در منوی غذایی خود انتخاب کنند؛ که در آن به جای جگر غاز از میسلیوم تخمیر شده به عنوان پایه استفاده کرده و سپس طعم دهنده‌ها و چربی‌های خاصی را برای تکرار بافت غنی به آن اضافه نموده‌اند.

دورنمای استفاده از گوشتهای میلیسیوم قارچ 

شرکت گوشت برتر که در سال 2018 تأسیس شد، مایکوپروتئین‌های تخمیری را برای استفاده B2B در محصولات گوشتی مخلوط یا کاملاً بدون حیوان تولید می‌کند.  این شرکت قبلاً با غول‌های تولید گوشت Hormel و Perdue با نام تجاری وگان غذاهای دریایی The Plant Based Seafood Co.  شریک شده است.

به گفته Shapiro، پاپ آپ لینکدین به این شرکت کمک می کند تا محصولات خود را بهبود ببخشد. شاپیرو می‌گوید: «گاهی اوقات ما محصولات بر پایه مایکوپروتئین Rhiza  خود را فقط در زمان محدودی عرضه می‌کنیم تا صرفا نشان دهیم که این محصولات کاملا با مواد ترکیبی تطبیق‌پذیرند. در این موارد، ما نشان می‌دهیم که شرکت‌ها می‌توانند با این میسلیوم، همه چیز را از جگر چرب غاز تا برش‌های اغذیه‌ای «بوقلمون» شبیه‌سازی کنند. ما  با تکمیل برنامه های جدید، این برنامه‌های محدود را توسعه خواهیم داد.»

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا