اخبار صنعت قارچجهاد کشاورزی

تولید افزون بر ۶۰ هزار تن کاه در اقلید

به گزارش هاگ به نقل از ایرنا سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اقلید گفت: سالانه افزون بر ۶۰ هزار تن کاه و کلش به ارزش ۱۵۰ میلیارد تومان از مزارع گندم و جو شهرستان تولید می شود.

خدامراد طرفدار یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود:  این سرمایه با ارزش بعد از برداشت بخشی از نیاز علوفه ای دامداری های شهرستان و نیز صنایع مرتبط با کشاورزی از جمله تولید قارچ، کمپوست، صنایع تولید کاغذ را نیز تامین می کند.

وی اظهار کرد: افزایش قیمت علوفه، تک کشتی بودن شهرستان با توجه به شرایط جوی و جغرافیایی، افزایش آگاهی کشاورزان به نقش ماده آلی و بقایا در خاک، کشاورزان را راغب به بسته بندی کاه و کلش تولیدی نموده که با دستگاه های بیلر موجود در شهرستان جمع آوری و بسته بندی شده و مابقی بقایا علاوه بر چرای دام به عنوان ماده آلی به خاک برگردانده می شود.

این مقام مسئول با بیان اهمیت خاک و لزوم حفاظت از آن به لزوم افزایش ماده آلی به آن و حفظ بخشی از بقایا در خاک اشاره و خاطر نشان کرد: بر اساس قانون حفاظت از خاک سوزاندن بقایای گیاهی بعد از برداشت محصول، به هر دلیلی ممنوع بوده و متخلفین مشمول مجازات می شوند.

طرفدار به دامداران توصیه کرد در زمان برداشت نسبت به تامین علوفه مورد نیاز خود با قیمت مناسب اقدام نمایند تا با مشکل کمبود علوفه و تامین آن با قیمت بالاتر مواجه نشوند.

شهرستان اقلید با دارا بودن دشت های حاصلخیز طغر، نمدان، بکان و آسپاس در ۲۶۷ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قیمت قارچ خوراکی قیمت قارچ خوراکی
دکمه بازگشت به بالا