کارآفرینی در حوزه قارچ

دولت از همه ابزارها برای توسعه اشتغال استفاده می‌کند

یک واحد تولید و پرورش قارچ خوراکی در رشت به بهره‌برداری رسید

دولت از همه ابزارها برای توسعه اشتغال استفاده می‌کند، تلاش همه‌کسانی که برای تحقق اهداف دولت و توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی در شرایط سخت تحریم‌های ظالمانه دشمنان خدمت می‌کنند قابل‌تقدیر و ارزشمند است.
به گزارش خبرگزاری هاگ و به نقل از سایت معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری (اینجا) معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، روز دوشنبه در سفر به استان گیلان در جریان بهره‌برداری از یک واحد تولید و بسته‌بندی قارچ در رشت ابراز امیدواری کرد و گفت دولت از همه ابزارها برای توسعه اشتغال استفاده می‌کند. با ورود همه بخش‌ها و عزم و همت همه‌جانبه شاهد توسعه و رونق فعالیت‌های اقتصادی اشتغال‌زا باشیم و تاکنون گام‌های خوبی برداشته‌ شده و  همچنان هم استمرار می‌یابد.

ارسلان زارع استاندار گیلان نیز در این آیین اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها در راستای تحقق اهداف دولت که خدمت‌رسانی بهتر به مردم و اشتغال‌زایی است، گام‌های مؤثری برمی‌داریم.

این واحد تولیدی که در زمینی به مساحت ۱۴ هزار مترمربع و اعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد تومان احداث‌شده، سالانه ۶۵۰ تن ظرفیت تولید قارچ دکمه‌ای دارد. در این واحد تولیدی که از فناوری‌های جدید و استاندارد استفاده‌شده، زمینه کارآفرینی و اشتغال مستقیم برای ۵۷ نفر فراهم‌شده است.

رشت با توجه به اقلیم مناسب برای پرورش قارچ از مزایای دیگر نظیر بازار هدف برای فروش محصول برخوردار است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا